در بررسی عملکرد سه ماهه شرکت های تابعه هلدینگ سیمانی شستا(سرمایه گذاری سیمان تامین) مشخص شد

افزایش ۶۷ درصدی سود سیمان بهبهان، ثمره شفافیت در فروش

شرکت سیمان بهبهان با بهبود زیرساخت های فنی و اصلاح ساختار مالی موفق شد مسیر این شرکت در نوار سوددهی را حفظ کند. این شرکت که از شرکت های تابعه شستا و سیتا است موفق شد در شاخص سود عملیاتی طی سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 67 درصد رشد داشته باشد.

به گزارش صدای بهبهان به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، جعفر مطیعی، مدیرعامل سیمان بهبهان گفت: در سیمان بهبهان سیاست های حفظ و صیانت از حقوق صاحبان سهام مانند دیگر شرکت های تابعه شستا و سیتا در دستور کار قرارگرفت و از این جهت هلدینگ در بحث های مالی، فنی، حقوقی و دیگر مواردی که منجر به صیانت از حقوق صاحبان سهام شود، راهنمایی های بسیار مفیدی دارد که در نتیجه آن افزایش روند سوددهی شرکت حاصل شده است.
وی با اشاره به این که نظام تصمیم گیری در ساختار مدیریتی کمک شایانی به سیمان بهبهان کرده است، درباره عملکرد فنی این شرکت توضیح داد: افزایش ۱۸درصدی تولید کلینکر در سه ماهه اول ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه ۱۳۹۹ و کاهش فاکتور کلینکر از ۹۲.۷ درصد در کل سال مالی قبل به ۸۸ درصد در سه ماهه اول ۱۴۰۰ از جمله مهمترین اقداماتی است که در حوزه انجام شده است.
مطیعی همچنین درباره ورود سیمان به بورس کالا از اواخر خرداد ماه سال جاری و نتیجه آن در ماه های آتی توضیح داد: معاملات سیمان در بورس کالا با مشکل قطع برق و به تبع ان قطع تولید با مشکلاتی روبرو شد اما با رفع مشکلات مربوط به برق روند معاملات به زودی به حالت قبل باز می گردد و به جای دلالان، سهامداران، مصرف کنندگان و تولیدکنندگان سود خواهند کرد.
وی با اشاره به این که شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و سیتا در دو سال گذشته برای حفاظت از حقوق صاحبان سهام بر پروند های حقوقی تاکید قابل توجهی داشتنند، توضیح داد: در این راستا در سه ماهه گذشته تعداد چهار فقره پرونده حقوقی با موفقیت و به نفع شرکت سیمان بهبهان به پایان رسید.

195