آخرین آمار غیر رسمی از بیماری کرونا در حوزه دانشکده علوم پزشکی بهبهان

اجرای قطره چکانی مصوبات کاغذی و تداوم یکه تازی کرونا در بهبهان/ بیش از ۲۲۰ مبتلای جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بهبهان

با گذشت چند هفته از شروع موج سوم کرونا در بهبهان، مصوبات ستاد کرونا نتوانسته در مهار پیک جدید موفقیتی داشته و شاهد شلوغی مراکز نمونه گیری و رکورد زنی کرونا در بهبهان هستیم.

با افزایش نمونه گیری ها طی روزهای اخیر شاهد هستیم بیش از یک چهارم نمونه های اخذ شده در بهبهان مثبت است.

متاسفانه تحقیقات میدانی خبرنگاران ما و گزارش های مردمی نیز حاکی از این است که اندک مصوبات ستاد کرونا نیز بصورت حداقلی اجرا شده که در تشدید شرایط فعلی می تواند موثر باشد.

طبق آمارهای غیر رسمی متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ( ۹ الی ۱۰ فروردین ماه ) تعداد ۵۶ بیمار مثبت و مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان های تابعه دانشکده علوم پزشکی بهبهان بستری شده اند؛ که حال ۳ بیمار وخیم (اینتوبه) می باشد.

همچنین در این بازه زمانی از بیش از ۸۰۰ نمونه اخذ شده، ۲۲۰ بیمار مثبت جدید مبتلا به کرونا در حوزه دانشکده علوم پزشکی بهبهان شناسایی شده که با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کرونا در بهبهان از ابتدای همه گیری تا کنون به ۹ هزار و ۲۶۵ نفر رسیده است.

در حال حاضر حدود ۹۰۰ بیمار مثبت و مشکوک بدلیل ابتلا به ویروس کووید ۱۹ دوره درمان بیماری خود را بصورت قرنطینه در منزل و تحت نظارت مراقبین بهداشتی سپری می کنند؛ که لازم است برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس در جامعه بواسطه شکستن قرنطینه توسط این افراد با توجه به تعطیلات نوروز، دید و بازدید خانواده ها و گردش در تفرج گاه ها نظارت بیشتری بر افراد قرنطینه در منزل صورت بگیرد.

مجموع آمار فوتی ها بر اثر کرونا در بهبهان تا کنون نیز ۱۹۱ نفر است.

امید است مسئولین شهرستان برای مهار این بیماری و حفظ سلامت شهروندان در اجرای مصوبات و محدودیت های کرونایی اهتمام و سختگیری بیشتری داشته و شهروندان عزیز نیز برای حفظ جان خود و عزیزانشان رعایت پروتکل های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک و پرهیز از شرکت در اماکن شلوغ، تجمعات و دورهمی ها را جدی گرفته و رعایت کنند.

273
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *