پر و مسلوب المنفعه نمودن ۶ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده شهرستان بهبهان

خبرگزاری خورنا | مدیر امور آب منطقه شرق خوزستان از شناسایی، پر و مسلوب المنفعه نمودن ۶ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده شهرستان بهبهان خبر داد.

مهدی خواجه پور با اشاره به اهمیت منابع آبی و حفاظت و صیانت از این منابع و طرح احیا و تعادل بخشی و مقابله با متخلفان منابع آب گفت: پس ازشناسایی ۶ حلقه چاه غیر مجاز در محدوده دشت های زیدون، خیراباد و بهبهان، پس از سپری نمودن مراحل قانونی و حقوقی با اخذ دستور قضایی از دادستان شهرستان بهبهان، توسط گروه گشت و بازرسی، کارشناسان حقوقی و اداره حفاظت و بهره برداری این امور، چاه های مورد نظر پر و مسلوب المنفعه شدند.
وی مجموع چاه های غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه شده سال ١٣٩٨ را ۲۴ حلقه ذکر کرد و گفت: ۲۱ حلقه از این چاه ها در ۶ ماهه دوم سال پر شده اند.
مدیر امور آب منطقه شرق خوزستان، با بیان این که این امور همچنان با متخلفان منابع آبی به صورت قاطع برخورد خواهد کرد از خاطیان درخواست کرد از هر گونه تخلف در منابع آبی از جمله حفر چاه‌های غیر مجاز، برداشت از چاه‌های غیرمجاز، فروش آب های غیر مجاز و دخل و تصرف بستر و احاریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها، برداشت غیرمجاز شن و ماسه از رودخانه‌ها و مسیل‌ها جداً خودداری نمایند.

1303
۲
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • غلامعباس چرامی سلام. بالغ بر 250 حلقه چاه غیر مجاز در بخش جنوبی زیدون وجود دارد که اقتصاد این منطقه بر پایه آن استوار است. اولا" این قبیل اخبار صرفا" جهت خالی نبودن عریضه عملکرد مدیران است.ثانیا" معطل چاهای غیر مجاز با احداث طرح متمرکز آبرسانی و آبیاری تحت فشار قابل حل است.
    • Mohamad اینا همش حرفه وقتی آب رودخانه رو طرح ملی میکنن شما بخوانید برداشت غیر مجاز و بیش از حد (پمپاژ برای کلیومتر ها دورتر)که رودخانه دائمی رو تبدیل کردن به رودخانه فصلی اونوقت میان برای خودنمایی چند تا حلقه چاه که عمقشون به 15متر نمیرسه و برداشت آب از آنها به 500لیتر در روز نمیرسه رو پر میکنن باید به حال این شهر با این مسئولین گریه کرد
منتشر شده۲