رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان عنوان کرد

احتمال قرنطینه و مسدود شدن ورودی‌های بهبهان در صورت افزایش آمار مبتلایان به کرونا

رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان با اشاره به وضعیت قرمز و افزایش آمار ابتلا به کرونا در بهبهان، از احتمال مسدود شدن ورودی‌های این شهرستان به عنوان چهارراه ورودی خوزستان در صورت وخیم‌تر شدن وضعیت بیماری در این منطقه خبر داد.
قدرت‌الله شاکری‌نژاد با اشاره به دلایل افزایش موارد ابتلا به کرونا در بهبهان و وضعیت قرمز این شهرستان، اظهار کرد: دیگر شهرهای استان خوزستان، تنها یک ورودی دارند اما شهرستان بهبهان سه ورودی دارد و به عنوان چهارراه ورودی خوزستان معروف است. عمده استان‌های همجوار بهبهان نیز مناطق کم‌برخوردار هستند که در وضعیت قرمز یا هشدار قرار دارند و این موارد در افزایش آمار ابتلا در بهبهان موثر بوده است.
وی افزود: همچنین با توجه به اینکه برخی از شهرهای استان‌های همجوار فاصله نزدیک‌تری با بهبهان دارند تا مرکز استان خودشان؛ شهروندان این استان‌ها برای درمان و حتی انجام تست‌های تشخیص کرونا به مراکز بهداشتی بهبهان مراجعه می‌کنند و در بیمارستان شهیدزاده بهبهان بستری می‌شوند.

شاکری‌نژاد بیان کرد: برخی از این بیماران حتی در یک بازه زمانی در بهبهان ساکن شده‌اند و بسیاری از اوقات محل سکونت خود را منزل میزبان معرفی کرده‌اند بنابراین این بیماران جزو آمار بهبهان تلقی می‌شوند. از طرف دیگر تردد این افراد، در گردش بیشتر ویروس تاثیرگذار بوده است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان گفت: در بازه‌های زمانی شاهد منع رفت و آمد در مبادی ورودی شده بودیم اما اکنون سیاست‌ها تغییر کرده و هیچ کنترلی هم در ورودی‌ها انجام نمی‌شود.
وی افزود: از طرف دیگر، بهبهان معین برخی شهرستان‌ها برای برگزاری کنکور سراسری، ارشد و دکتری بوده و این موضوع نیز در افزایش آمار مبتلایان کرونا تاثیرگذار بوده است.
شاکری‌نژاد بیان کرد: اگر وضعیت بیماری شدیدتر و وخیم‌تر شود و به جایی برسیم که بیمارستان شهیدزاده جوابگو نباشد، قطعا ورودی‌های بهبهان را مسدود خواهیم کرد و رفت ‌و آمد را ممنوع اعلام می‌کنیم، البته فعلا چنین برنامه‌ای نداریم./ایسنا

 

258
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *